“Сад пісень Сковороди”

 

16 вересня  з 10:00 до 18:00 на території «Холодної Сковородинівської криниці» та Грушевої галявини «Грушнику» у Бабаївському лісі з успіхом відбувся культурно-мистецький захід «Сад пісень Сковороди», присвячений пам’яті великого філософа, поета і музиканта Г.С.Сковороде.

Такі заходи в районі стали доброю традицією.

 

Цей захід знайомить наших земляків та гостей з духовними скарбами Г.С.Сковороди, об’єднає людей на засадах духовності, любові, доброти і творчості.

Захід відбувся як безперервне дійство сучасного музичного фольклорного та поетичного мистецтва, в якому взяли  участь народні колективи та гурти, солісти, професійні музиканти Харківщини.

Бабаївці та гості побачили та послухали Великий академічний  Слобожанський ансамбль пісні і танцю під керівництвом народного артиста України, професора, академіка Бориса Колногузенка, заслужену артистку України Ольгу Полежаку, творчі колективи Харківського національного педагогічного універсітету ім. Г.С.Сковороди, артистів Богодухівського районного Будинку культури, Циркунівського клубу, Харківського вищого коледжу мистецтв.  З особливою любов’ю слухали рідних артистів Бабаївського Будинку культури Катерину Моісеєнко, вокальний ансамбль « Яскраві перлини», учасників гуртка естрадного співу під керівництвом заслуженого артиста України Олега Летенка -Дмитра Шарко, Лауреата Міжнародних Всеукраїнських конкурсів Марію Лосьєву, народний театр народної пісні «Талиця» під керівництвом Наталі Плотник.

На різних майданчиках заходу колективи і виконавці продемонстрували музичний фольклор: авторську музику, обробки і інтерпретації народних пісень, нові напрямки розвитку сучасного фольклорного музичного мистецтва України. В рамках заходу на Сковородинівської криниці зібралися люди творчого обдарування: наші поети-аматори, чий життєвий шлях навіки пов’язаний з високою лірою. Кожен їх вірш звучав від душі та пашів любов’ю до малої батьківщини.

18 поетів-аматорів району прочитали свої вірші, написані за покликом душі. Авторам народних поезій – від 14 до 80ти років. Вони такі різні – за фахом,за віком, але єдині в одному – в любові до рідної землі, до рідного українського слова.

Вірші, що лунали на поетичній галявині, допомогли всім краще зрозуміти красу поетичного слова, розкрити глибини людських душ.

Проникливо прозвучали вірші представників літературної студії «Суголосся» з Дергачів – гостей нашого свята – ОЧЕРЕТЯНОВОЇ Тетяни, Мамедової  Діани, ЛЕБЕДЕНКО Ніни, СТЕЦЕНКА Сергія.

Поезія високого рівня була представлена мешканцем міста Мерефи ПІДКОПАЄМ Олександром. Чарівна молода дівчина з Липців – ДРОЗДЕНКО Каміла підкорила життєвою мудрістю, глибиною л

 

юдських почуттів. ЄВТУШЕНКО Олександр – поет з Пісочина – автор віршів як для маленьких, так і для дорослих поціновувачів поезії, возвеличує своїми віршами над світом буденності.

Будянський поет КОНОПЛЯ Олександр неповторно описав краєвиди землі, де народився, освідчився в любові до рідної неньки.

Краєзнавець , колишній працівник культури, поетеса з Березівки – КЛЮЧКО Лідія Никифорівна вразила присутніх життєвим досвідом, який виклала в поетичних рядках.

Представниця династії педагогів з міста Південного – МІНАКОВА Олександра- написала поему, присвячену Григорію Савовичу Сковороді.

Автор багатьох збірок поезії , дослідник життєвого шляху Сковороди, член національної Спілки письменників України натхненно прочитав фрагменти з власної  історичної  поеми «Григорій Сковорода».

Справжньою прикрасою поетичного свята став виступ дуету бандуристок – МИТКО Марії та ЛЯШЕНКО Марини.

Не залишилося осторонь і підростаюче покоління – найменші учасники свята – представники вокально-театральної студії «Ананас»з с .Березівка та

 

дует читців  «Два Максими» із села Ржавець – присвятили свої виступи події.

Дуже зворушливо і майстерно провели свято ведучі – директор центральної районної бібліотеки – ЦУРІКОВА Наталія та головний методист центральної районної бібліотеки – РЕУЦКОВА Марина.

Прослухавши поетичне слово, і глядачі, і учасники наче напилися води з життєдайного джерела, яке надасть нових сил, щоби боротися із злом і вірити у перемогу добра!

І наче почули голос Григорія Савовича Сковороди через століття :   ” Зробимо світ кращий, сотворімо день веселіший!”

Квіту к бюсту Григорія Савича від Харківської районної державної адміністрації поклали заступник голови Харківської РДА Малишева О.В., начальник управління культури і туризму ХОДА Яціна О.А., селищний голова Мороз О.В., гості та мешканці селища Бабаї.

На грушниковій галявині проводився творчій пленер за участю студентів Педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди, художніх шкіл Харківського району, гуртка образотворчого мистецтва   Бабаївського Будинку культури на чолі з керівником Касьянової Д.О.

Народні майстри провели для учасників заходу різноманітні майстер-класи з різних видів декоративно-прикладного мистецтва.

Мешканці селища Бабаї, гості дуже тепло дякували за це свято організаторам: Харківської районної державної адміністрації на чолі з Раїною Ю.І., Харківському районному відділу культури на чолі з Пономаренко В.В., режисеру Кашуріну А.І., Бабаївському селищному голові Морозу О.В., на його долю випала дуже велика організаційна робота по підготовці цього свята, з якою він як завжди гідно впорався. Гостей свята частували польовою кашею.

Вчора пройшов ювілейний тридцятий футбольний чемпіонат в честь першого тренера Бабаївської футбольної команди “Колос” Бориса Егунько. Борис ставив перед командою максимальні завдання і твердо вірив у правильність своїх дій. Це дозволило команді стати однією з перших в області.

В підтримку своєї команди ми намалювали мурал на роздягальні біля стадіону. Створення муралу на ряду з майстер-класами по хенд-мейду відбувалося паралельно процесу гри. Засоби на матеріали надали голова сільської ради Олександр Васильович Мороз та підприемець Дмитро Георгійович Ткаченко.

Положено намір щотижня збиратися для обміну досвідом та ідеями, доповіді про проведену діяльність та побудови планів. Також маємо намір кожного тижня робити вклад в художньо – архітектурний та інфраструктурний образ селища.

Фотоотчет по ссылке.

Створення СК “Бабаї”

Ми раді повідомити про створення Кооперативу “Бабаї”. Вибрана кооперативна правова форма, як альтернатива приватного і державного устрою. Відкриваємо діалог про ідеї благоустрою селища Бабаї. Відбувається визначення найбільш актуальних потреб інфраструктури селища та пошук методів їх реалізації.

Дохід СК “Бабаї” не може бути отриманий як прибуток ні засновниками, ні членами кооперативу, ні третіми особами. Дохід кооперативу та інші надходження спрямовані до фондів розвитку кооперативу та оплати праці.

T2aTBQvOozo

Весняні суботники

Навесні було організовано кілька прибирань лісу, вивезли декілька самосвалів сміття. У благоустрою территорії брали участь жителі селища на безоплатній основі. На першому прибиранні було близько 30 чоловік, на другому приблизно 20. Всім присутнім і сприяючим виносимо величезну подяку, однак мало просто прибирати ліс. Необхідно створити механізм ресурсно-оріентованого поводження зі сміттям. Для цього необхідно розробити та зарєеструвати  відповідне підприємство.

2222

“>